Kulich CHERBOURG-OCTEVILLE

Vyprodáno ZERO WASTE

100 % polyester (polar fleece)

Před nákupem prosím vždy pečlivě změřte obvod hlavy. Nejste-li si jistí velikostí, pište mi prosím do zpráv.
Jak na velikosti a měření? Jak na údržbu?

JEDNA VELIKOST
UNI (obvod hlavy 53-55 cm)

Zvolte si variantu:

610,00 Kč

K U L I CH Y / B E A N I E
Dnes již klasické čepice (známé též jako beanie) pro sezony podzim-mírná zima-jaro-léto v horách, či pod stanem jsou upcyklované, tedy ušité z nenošených mikin. Materiál je tzv. polar fleece tedy 100% polyester, různé gramáže - většinou vyšší.
U některých jsem využila původního psaného textu, případně loga, pokud to původní mikina nabízela - teď je součástí čepice a dotváří její jedinečnost.
Od každé barvy je vždy poskládán jeden kus čepice. Ušila jsem vám dvě varianty: kulaté a se špičkou. Každý kulich je trochu jiný - každý je jedinečný originál.

Zajímavost: historie čepic typu kulich či beanie sahá do 18. století, kdy ji v severněji položených zemích nosili lidé pracující venku: lovci, farmáři, ale i rybáři či námořníci.

S touhle čepicí uděláte parádu jak ve městě, tak i v přírodě - v zimě a stejně tak i v letním chladnějším počasí. Čepici využijete po celý rok. Poslední dobou jsem si doslova tento materiál zamilovala, a to pro jeho skvělé vlastnosti:

  • je hydrofobní, lehký, odolný a pohodlný
  • na jeho výrobu se používají i recyklované PET láhve
  • i když zvlhne, zachovává si většinu svých izolačních vlastností (drží teplo)
  • lehký, odolný a pohodlný
  • tkanina se dá prát v pračce a rychle schne
  • extrémně trvanlivý, a to i při častém nošení
  • je syntetickou alternativou vlny, vhodný pro alergiky

A nezapomeňte: jednu barvu užije jistě celá rodina a lze ji nosit OBOUSTRANNĚ a ve skříni vám ji moli nesežerou!

BARVA
zelená

ÚDRŽBA
Všechny látky jsou předeprány. Perte v pračce na 40° C, bez aviváže a ideálně v pracím prostředku určený na sportovní oblečení. Nežehlit, nebělit, nesušit v sušičce, neprat v pracích prostředcích obsahujících opticky zjasňující prostředky, tedy nelze čistit chemicky.

Střihy čepečků a čepic jsou mé vlastní.

Všechny informace o produktu spolu s pokyny pro praní jsou popsané na přiloženém štítku z recyklovaného papíru.
Doporučuji si přečíst a dodržovat pokyny pro praní a žehlení přiložené ke každé zásilce, aby se čepice skutečně dědily z generace na generaci.
Pamatujte, že v závislosti na individuálním nastavení vašeho monitoru se barvy oblečení zobrazeného na fotografiích mohou mírně lišit od skutečných.