ŠIJU ČEPICE, KTERÉ SE DĚDÍ Z GENERACE NA GENERACI

PEPE cap


Šiji a prodávám dětské netradiční retro čepce a čepice, které se s láskou opečovávají. 

Pocházím ze starého krejčovského rodu, můj pradědeček byl pánský krejčí, ostatně jeho nůžkami dodnes stříhám ty nejlepší látky, které jsou na trhu.

Jsem žena, která šije. Moji tři muži jsou v tom se mnou. Mladší syn je můj nejlepší model. Starší syn? Z role designéra výšivek se stal ředitelem pro inovace. Manžel mi občas pomůže se sloganem, případně zaváží na kole balíčky pro vás. Doma vznikají mé čepce jakožto pocta legendárnímu francouzskému bonnetu. Mám vlastní střihy, vlastní velikosti, vlastní inovace. 

Jak PEPE (= čepec) začalo

Čepice prodávám pod značkou Pepe cap. Značka pepe je pak dětské slovo, kterým můj první model - mladší syn, pojmenoval svůj první čepec. Děti mi odrůstají a s nimi rostou i mé čepce, věřím, že do krásy i do použitelnosti, se zřetelem na touhu po tom, aby se "dědily z generace na generaci."

Nejprve jsem začala vytvářet květinové čelenky, s narozením druhého potomka jsem ale začala postrádat krásné, funkční a zajímavé čepice; musela jsem začít šít nadčasové čepce našich babiček sama. Nabídku jsem postupně rozšířila o skřítkovské čepice tzv. pixie, kulichy tzv. beanie, letní a zimní kšiltovky. V práci i řemeslu se snažím neustále zdokonalovat. 

Před tvorbou sezonních kolekcí dávám přednost unikátním a originálním kusům pro konkrétní přání vyplývající z jedinečnosti každé rodiny. Všechny čepce a čepice jsou s něhou a pečlivostí vyráběny v srdci Vysočiny. Jsem moc vděčná za vaše projevy sympatií, přičemž největší odměnou je vidět moje čepice na vašich hlavách.

Radka

Za fotky na barevném podkladě děkuji Tereze Valner.


Potkat jste mě mohli na dětském Festivalu Mini 


CO U MĚ NAJDETE NEBO SI MŮŽETE OBJEDNAT NA ZAKÁZKU

ČEPEČEK NEBO TAKÉ BONNET, BONETKA

Toto je můj nejstarší produkt. První, který jsem se učila šít už na začátku roku 2017. Dodnes střih ladím k dokonalosti. Čepečky šiji především ze lnu, někdy bavlny a občas některé látky na čepečky upcykluji (když je látka velmi inspirativní). Dnes už volím především český len, u kterého bych velmi ráda zůstala.

LETNÍ A ZIMNÍ KŠILTOVKA

Kšiltovky jsou můj asi nejoblíbenější produkt. I v tomto případě je neustále co zlepšovat a posouvat. Kšiltovka je moje velká výzva! Na ty jsem se chystala opravdu dlouho.

KLOBOUK, BUCKET HAT

Časem u nás zdomácněl spíše jako rybářský klobouk, ale zpátky na výsluní bucket hat vrátili v 90. letech rockeři jako Liam Gallagher či Kurt Cobain. Poslední dobou jste si jeho comebacku nemohli nevšimnout.

SKŘÍTKOVSKÁ ČEPICE NEBOLI PIXIE

Čepice má originální střih (můj vlastní, ostatně jako všechny střihy), který kryje uši a zátylek. Čepice je vhodná pro malé děti na každodenní nošení, skvěle se hodí do nosítka. Ideální na přechodové období i na chladnější letní dny.

KULICH NEBOLI BEANIE

Tato čepice nesmí v nabídce chybět. Historie čepic typu kulich či beanie sahá do 18. století, kdy ji v severněji položených zemích nosili lidé pracující venku: lovci, farmáři, ale i rybáři či námořníci.

Byla to láska na první pohled! ...ale je MŮJ! :D Klobouk je mi úplně krásně, kdyžtak jsem si říkala, že si ho budeme doma všichni střídat, ale asi si ho prostě sobecky přivlastním.
Ještě jednou moc díky, je nejvíc super co děláte a jsem velký fanda!

Lenka

Textile Mountain

Dobrý večer Radko, čepice dneska dorazila a je BOŽÍ! Nádherně propracovaná, krásně sedí, pečlivost je vidět. Jsem nadšená a už se těším, co příště od Vás vymyslím. Je fakt krásná a moc Vám děkuju!

Tereza K.

Moc děkuji za krásný kus krejčovské práce, čepička je opravdu moc slušivá a věřím, že se bude s láskou dědit z generace na generaci. :)

Anežka P.

Čepček je úplne dokonalý, nádherné spracovanie, farby, materiál, proste naozaj čistá dokonalosť a malý je v ňom úplne čarovný. Veľmi milo ma prekvapila aj škriatkovska čapička, ktorá mu krásne sedí na hlavičke a konečne čiapka, ktorá poriadne kryje ušká a drží na hlavičke (do nosiču dokonalá). 

Michaela O.

PŘIDEJ SE K NAŠEMU GANGU!

#pepecap